Anasayfa / HABER / MEB, TEOG İngilizce Sorusunu İptal Etti !
Özel Ders
TEOG 2015 İngilizce Sorusu İptal Edildi

MEB, TEOG İngilizce Sorusunu İptal Etti !

Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG 2015 YEP’lerin açıklanmasının ertelenmesine sebep olan mahkemelik İngilizce sorusunu iptal ettiğini resmen açıkladı.

MEB tarafından yapılan resmi açıklama aynen şöyle:

2014-2015 yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sürecindeki Yerleştirmeye Esas Puanların (YEP) 24 Haziran 2015 tarihinde ilan edileceği Bakanlığımız tarafından yayımlanan kılavuzda belirtilmişti. Ancak ikinci dönem yapılan ortak sınavlardaki bazı sorulara açılan davalar ve yargı sürecindeki aksamalar nedeniyle YEP sonuçlarının ilanı ertelenmişti.

26.06.2015 tarihinde 12. İdare Mahkemesinde D Kitapçığı İngilizce 11. Soru (A Kitapçığı 10. soru, B Kitapçığı 1.soru, C Kitapçığı 3.soru ) ile ilgili açılan dava neticesinde, mahkeme bu soruya iptal kararı vermiştir.

Danıştay 8. Dairesinin 26.11.2014 tarih ve 2014/2083 esas sayılı kararı doğrultusunda iptal edilen soruyu tüm adayların doğru cevapladığı kabul edilerek İngilizce ders puanları yeniden hesaplanacaktır.

Bu karar sonrasında Bakanlığımız, 8’inci sınıf Yılsonu Başarı Puanı ile Yerleştirmeye Esas Puanları yeniden hesaplayarak, yeni puanları 29.06.2015 Pazartesi günü saat 09.00’da  e-okul üzerinden açıklayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İşte aylardır sitemizden bangır bangır bağırdığımız TEOG 2015 iptal edilen o soru !

İptal Edilen Soru İçin Tıklayın.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

35 Yorum

 1. hocam puanım 475 yüzdeliğim il:2.7 genel 3.1 sivas fen lisesi 478 tokat fen 476 yüzdelikleri birinin 1.5 tokatınki 1.7 tutarmı

 2. merhaba hocam benim mary sanders sorum soru iptal edilmeden önce doğruydu .Yep puanımda herhangi bir değişiklik olacak mı?

 3. Hocam siteniz güncel ve çok ilgileniyosunuz sizi tebrik ediyorum. Ve herkese bıkmadan usanmadan bi şeyler öğrenelim diye bizim için bilgi aktarıyosunuz . Size sorum şu olacaktı lise ye yaz tatilinde çalışalım mı?

  • Merhaba Ata.

   Teşekkür ederim.

   Elbette yaz tatilinde çalışman senin avantajına olacaktır. Tabii ki tatilini zehir edecek şekilde değil 🙂 Tatiliini de doya doya yaşa.

 4. Hocam ben hep tougtfull ceveplı sorunun iptal edilmesini bekledim siz o soru hakkında ne düşünüyorsunuz;) bu arada merhaba hocamm

 5. Meraba hocam ben bu iptal edilensoruyu dogru yaptim puanimda oynanilma olurmu

 6. hocam ybs değişti ş,imdi herkesin puanı düşcek mi ben anlamadım nasıl olcak

 7. hocam yeni ybs nasıl hesaplanıyor

 8. Dönem Teog A Kitapçığı 20. soruya (thougtful) dava açıldımı?Sonuç ne?Lütfen bilgi verebilirmisiniz.

 9. Ama hocam sorunun dogru cevaplari c ve d. A ya da b yapanlarda puan alicak haksizlik degil mi ?

 10. Gun boyu 20.soru iptal olacak diye bekledim.10 .soru çıktı. Nasip

 11. İngilizcedeki a kitapçığı 20. Sorunun iptalinin söz konusu olduğunu biliyordum bu sorunun iptaliyle bir çok mağdurun mağduriyeti giderilecek fakat birçok kişinin de mağduriyeti artacak keşke herkes hak ettiği puanı alabilse hiç bir şey demiyorum yazıklar olsun böyle eğitime sizede teşekkür ederiz bize her konuda doğru bir şekilde haberleri ulaştırdınız.

 12. hocam mary sorusu mu bu ?

 13. Hocam YBP’nin tekrar hesaplanması benim YEP’imi yükseltiyor. Fakat karneler basıldı. Şimdi eski YBP ile ilgisi olmayacak değil mi?

 14. İlginize Teşekkürler.

 15. Bizim yıl sonu puanimiz nasıl degiscek karneler verildi

 16. Hocam sorularımızı ilgiyle cevapladığınız için teşekkürler.Sanırım MEB’den hemen sonra sadece sizin sitenizde açıklanmış.Sağolun var olun hocam.İyi çalışmalar size.

 17. hocam birde yeni yönetmelikle yıl sonu başarı puanı (YBS) değişti dün resmi gazetede yayınlandı bu bizi bu sene etkileyecekmi

Tartışmaya Katılın

MEB, TEOG İngilizce Sorusunu İptal Etti !

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş