Anasayfa / HABER / MEB önünde ‘şûra’ protestosu
Özel Ders

MEB önünde ‘şûra’ protestosu

115

19. Milli Eğitim Şurası Milli Eğitim Bakanlığı önünde Halkevleri üyesi bir grup tarafından protesto edildi. İmam kıyafeti giyen bir eylemci ise bakanlığın adını değiştirdiğini söyleyerek temsili açılış yaptı.

Antalya Manavgat’ta devam eden 19’uncu Milli Eğitim Şurası’nda alınan kararları protesto etmek isteyen Halkevleri üyeleri Konur sokak’ta bir araya geldi. En önde imam kıyafeti giyen bir eylemcinin olduğu grup daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na doğru yürüyüşe geçti. İlkokul 1, 2, ve 3’üncü sınıflara zorunlu din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin konulmasını protesto eden grup üyeleri mizansen imam eşliğinde MEB önüne geldi. İmam kıyafeti giyen eylemci daha sonra bakanlığın adını ‘Milli Din Bakanlığı’ olarak değiştirdiğini söyleyip, kurdela keserek temsili açılış yaptı. Yapılan mizansenin ardından grup üyeleri yaptıkları basın açıklamasında hükümetin eğitim politikalarını ve milli eğitim şurasından çıkan kararları eleştirdi. Yapılan basın açıklamasının ardından eylemciler olaysız şekilde dağıldı.

Kaynak: DHA

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

MEB önünde ‘şûra’ protestosu

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş