Anasayfa / HABER / MEB Açıkladı: TEOG 2015 YEP Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?
Özel Ders
TEOG 2015 YEP Ne Zaman Açıklanacak Belli Oldu

MEB Açıkladı: TEOG 2015 YEP Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından daha önce duyurulan takvime göre 24 Haziran 2015 tarihinde açıklanması beklenen TEOG 2015 Yerleştirmeye Esas Puanların (YEP) açıklanması, mahkemelik bir soru sebebiyle ertelenmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinde bugün TEOG 2015’te D Kitapçığı İngilizce 11. sorunun iptalini duyururken, TEOG 2015 Yerleştirmeye Esas Puanların (YEP) ne zaman açıklanacağını da resmen duyurdu.

MEB’in açıklamasına göre, 8’inci sınıf Yılsonu Başarı Puanı ile Yerleştirmeye Esas Puanları yeniden hesaplayarak, yeni puanlar 29.06.2015 Pazartesi günü saat 09.00’da  e-okul üzerinden açıklanacak.

İptal edilen TEOG 2015 İngilizce sorusu için tıklayın.

MEB’in resmi açıklaması için tıklayın.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

10 Yorum

 1. Merhaba hocam diyenizdeki yep puanı virgülle girildiğinde sonuç yanlış çıkıyo o yüwtelefonla girenler yanlış hesaplayacaktır ve yıl sonu başarı puanı en fazla virgül den sonra 2hanrli oluyo bu eksiklikleri giderirseniz seviniriz

  • Merhaba Ata.

   Masaüstü bilgisayar, laptop, notebook, I phone 5, Samsung Galaxy S5 ve S6, Ipad Air 2 den şu an bizzat denedim. Diğer telefon modelleri için de internet üzerinden gerekli testleri yaptım ve bahsetmiş olduğun gibi bir sorun gözlemlemedim…

   Bugüne kadar da bu konuyla ilgili tek bir geri bildirim de almadığımı belirtmek isterim. Bence sen biraz daha dikkatli olarak girmelisin puanlarını. Lütfen tekrar test et, test ederken kullanmış olduğun platformu da belirt (telefonda modeli ve işletim sistemi ile çözünürlüğü, masaüstü ise çözünürlüğü, tablet ise marka ve çözünürlüğü gibi.)

 2. Teog hesaplama robotunda hesapladigim sonuçtan fazlası gelebilir mi?

 3. Merhaba hocam,
  Türkçede ki virgüllü soru vb tartışılan sorularda yani belirleyici sorularda soruyu yanlış yapan öğrenci sayısı doğru yapan öğrenci sayısından fazla ise, böyle durumlarda bu soruyu doğru yapan öğrencilere sorunun puanından daha fazla bir puan verilecek mi?
  Yada sorunun puanı neyse öyle mi hesaplanacak?

  Misal virgüllü soruyu doğru yapan öğrenci sayısı oldukça az diyelimki Türkçede ki her soru 4 puan olduğundan hesaplama yapılırken soruyu doğru yapan öğrencilere 4 puan mı? Yada 4’ten daha fazla bir puan mı verilecek?

 4. Merhaba ozan bey, iptal edilen soru kızımın yanlış yaptığı bir soruydu. Bu durumda yep ve yüzdelik dilimi bir yan ders sorusunun doğru kabul edilmesi ile ne kadar öne gelebilir. Selamlar…

  • Merhabalar.

   Ne kadar yukarı çıkar sorusunun cevabını bilmek ne yazık ki imkansız. Ama sıralama olarak yukarı çıkacağı kesin. Eğer yüksek bir puan aldıysa, yukarı seviyedeki puanlarda virgülden sonraki her rakam bile çok önemli olduğu için daha büyük bir fark yaratabilme etkisine sahip olacaktır bu durum.

 5. hocam türkçedeki virgüllü sorunun iptal olma olasılığı varmı hayla ?

Tartışmaya Katılın

MEB Açıkladı: TEOG 2015 YEP Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş