Anasayfa / HABER / Mazeret Sınavları İçin Geri Sayım Başladı! Peki TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Özel Ders
Mazeret-Sınavları-İçin-Geri-Sayım-Başladı!-Peki-TEOG-Sonuçları-Ne-Zaman-Açıklanacak

Mazeret Sınavları İçin Geri Sayım Başladı! Peki TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

TEOG sınavına giremeyen adayların katılım göstereceği mazeret sınavı bu hafta sonu gerçekleştirilecek. Mazeret gerekçelerine göre bazı sınavların evde, bazı sınavların ise hastanede yapılacağı TEOG’da, sınavın tamamlanmasının ardından gözler sonuçlara gidecek. Peki 1. dönem TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…

TEOG sınav sonuçları öncesi tamamlanması gereken mazeret sınavı, hafta sonu yurt genelinde gerçekleştirilecek. TEOG sınav sonuçları konusunda araştırmalarına devam ettiren adaylar, bu konuda yapılacak açıklamayı bekliyor. İşte TEOG sınav sonuçları hakkında bazı detaylar.

MEB, 23-24 Kasım’da düzenlenen ortak sınavlar sonrası okul müdürlükleri aracılığıyla mazeretlerini önceden bildiren ve sınav günü mazeretli ya da mazeretsiz sınavlara girmeyen öğrencilerin bilgilerini e-okul sistemine işledi.

Buna göre, 17-18 Aralık’ta birinci dönem merkezi ortak mazeret sınavı yapılacak.

Türkçe dersinden 5 bin 408, matematikten 4 bin 189, din kültürü ve ahlak bilgisinden 4 bin 143, fen bilimlerinden 4 bin 80,  T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 4 bin 277, yabancı dilden 3 bin 900 öğrenci sınava girecek.

Öğrenciler cumartesi günü 09.00’da Türkçe, 10.10’da matematik, 11.20’de din kültürü ve ahlak bilgisi; pazar günü de 09.00’da fen ve teknoloji, 10.10’da T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, 11.20’de yabancı dil derslerinin yazılılarına girecek.

Sınavlar 12.00’de tamamlanacak. Öğrencilere, her dersten çoktan seçmeli 20 soruyu yanıtlamaları için 40 dakika süre verilecek.

Sınav yurt içinde 183, yurt dışında bir merkezde gerçekleştirilecek. Mazeretlerini süresi içerisinde bildirenlerden 4’ü hastanede, 39’u evde, engelinden dolayı 141 öğrenci tek kişilik salonlarda sınava alınacak.

TEOG SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz yıl okulların kapanmasından bir hafta önce, 15 Ocak Cuma günü açıklanan TEOG sonuçları, bu yıl üç gün daha erken açıklanacak. 20 ocak günü başlayacak olan sömestr tatilinden bir hafta önce açıklanması beklenen sonuçların, 13 Ocak Cuma günü öğrencilerle paylaşılması bekleniyor.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Mazeret Sınavları İçin Geri Sayım Başladı! Peki TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş