Anasayfa / HABER / LYS İçin Başvurularda Son Tarih 17 Nisan!
Özel Ders
LYS-İçin-Başvurularda-Son-Tarih-17-Nisan

LYS İçin Başvurularda Son Tarih 17 Nisan!

Üniversiteye girişin ikinci adımı olan Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) başvurular başladı. Başvuruların erişime açılmasıyla birlikte AİS sisteminde yoğunluk meydana geldi. LYS başvurusu nasıl yapılır? LYS başvuru ücreti ne kadar? İşte detaylar…

Geçtiğimiz 12 Mart’ta yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) sonuçlarına göre, bu yıl 1 milyon 506 bin 479 aday, baraj puanı 180’i aşarak LYS’ye başvuru hakkı elde etti. Adaylar, LYS için başvurularını 17 Nisan’a kadar ÖSYM’nin internet adresinden yapılabilecek. Ücret ödeme için son gün ise 18 Nisan.

AYRI AYRI BAŞVURU

Adayların LYS’de önlerine gelecek 5 sınav için, ayrı ayrı başvuru yapması gerekiyor.

Her bir oturumun ücretiyse 40 TL. Farklı alanlarda puan türlerinin hesaplanabilmesi için, adaylara 2017-LYS’lerin tamamında sınava girmeleri öneriliyor.

LYS’lerin sonuçları 11 Temmuz’da açıklanacak.

15 DAKİKA KURALINA DİKKAT

Bu arada ÖSYM, LYS adaylarını ‘15 dakika kuralı’ için de uyardı.

Yapılan açıklamada, “Adaylar, saat 10.00’da başlayan sınavlarda 09.45’ten sonra; saat 14.30’daki sınavlarda 14.15’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır” denildi.

Ayrıca 2017 LYS’lerde kısa cevaplı soruların da yer alacağı hatırlatılarak, “Kısa cevaplı sorular; cevabı bir sözcük, bir sayı veya bir cümle ile adaylar tarafından cevap kâğıdına yazılan ve/veya kodlanan sorulardır” denildi.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

LYS İçin Başvurularda Son Tarih 17 Nisan!

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş