Anasayfa / GÜNÜN YAZISI / Lise Nakillerine Şikayet Bitmiyor
Özel Ders
Lise Nakillerine Şikayet Bitmiyor

Lise Nakillerine Şikayet Bitmiyor

Yine, yeni, yeniden lise nakillerinde olan taban puan şartı. O kadar çok mağdur var ki…

Bu konu ile ilgili çok yazı yazdım. Bugün sizlerle bir okuyucumuzun bana yolladığı yazıyı paylaşmak istiyorum.

Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin sınav mağdurlarının velileri olarak sesimizi duyuramamanın verdiği üzüntüyle halâ bir şey yapabilir miyiz diye uğraş vermekteyiz. Türkiye’nin dört bir yanındayız ve haksızlıklar da bizimle beraber. Geçen seneki mücadeleli süreçten sonra çocuklarımız sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte kazandıkları veya az puanla kaçırdıkları okulların telaşına düştüler. Evet, 3 nakil hakkı verildi, kayıtlar zaten otomatik yapılmıştı. Nakillerde boş kontenjandan faydalanamadılar çünkü teşvikler açıklanmamıştı. Kimse kıpırdamıyordu yerinden… Kimi teşvik bekliyordu özel okula gitmek için, kimi teşviklerin açıklanmasını boşalan kontenjana nakil yaptırmak için. Ve nakillerin bittiği hafta teşvikler açıklandı, giden gitti. Ama az puanla istedikleri okulu kaçıran çocukların önüne kocaman bir duvar örülmüştü TABAN PUAN!!!!!!!! Neden? Niye? ‘Kontenjanlar bizim hakkımız’ diyen çocuklarımıza verecek cevabımız olamadı haliyle…. Ayda bir olan nakiller, az puanla kaçırılan okullar ve boş kontenjanların çocuklarımızın üstündeki olumsuz etkilerinin telafisi ne olacak? Bizler, Türkiye geneli 227.000 kontenjan boş iken niçin taban puan engelinin var olduğunu merak ediyoruz. Yerleşen yerleşti, giden gitti özel okullara…Tüm bunların adil şekilde olması için 5 puanlık esneklik ve konsantre olabilmeleri için çocuklarımızın mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz.

Mehmet Almaz

Eğitim ile ilgili şikayetlerinizi Şikayetler bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Sitemizdeki tüm içerikten mail yoluyla haberdar olmak istiyorsanız, aşağıdaki kutucuğa e-mail adresinizi yazıp abone olabilirsiniz. Aboneliğinizi tamamlamak için e-postanıza gelen maili onaylamayı unutmayın.

Bu yazının tüm hakları ozancorumlu.com’a aittir. www.ozancorumlu.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: 0.8 ( 1 votes)

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Yaktın Bizi Ömer Dayı

Yaktın Bizi Ömer Dayı

53Paylaşım Facebook’ta Paylaş49 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

6 Yorum

 1. Hocam gitmek istediğim liseyi 0,044 paunla bile kacirsam gidemiyormuyum sistem kabul edermi

 2. Şuan 9. Sınıfım istediğim okulu 0.3 puan ile kaçırdım ve yerimden kıpırdayamıyorum, nakil başvurusu da yapamıyorum. 10. Sınıfta nakil puanları düşüyor diye biliyorum. 10. Sınıfta nakil için başvurabilir miyim?

  • Merhaba Edanur.

   10’uncu sınıfta puanlar düşüyor diye bir şey söyleyemem. Her ay nakiller devam ediyor ve senin de bildiğin üzere lise nakillerinde taban puan şartı da. Her ay takip etmen gerekiyor puanları. Nakil şartlarını sağladığın an lise nakil başvurusunda bulunabilirsin.

 3. hocam taban puan sarti hala aranmaktami bu konuyla ilgili bildiğiniz birşey varsa soylermisiniz istediğim liseye nakil alamıyorum

Tartışmaya Katılın

Lise Nakillerine Şikayet Bitmiyor

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

'Özel Ders' İçin Doğru Yerdesin !
Ozan Hocayla Özel Ders

“Özel ders, öğrencinin tek başına ders çalışabilmesini sağlamaktır.”

 • TEOG Sınavına Profesyonel Hazırlık (Matematik-Fen)
 • Derslere Yardımcı Özel Ders
 • Ücretsiz Öğrenci Koçluğu
 • Özel Hazırlanan Sorular ve Deneme Sınavları
 • Skype Özel Ders Seçeneği
%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş