Anasayfa / HABER / İstanbul’da Kar Tatili İlan Eden Üniversiteler
Özel Ders
İstanbul'da Kar Tatili İlan Eden Üniversiteler

İstanbul’da Kar Tatili İlan Eden Üniversiteler

Öğrenciler İstanbul’da bugün başlayan ve halen devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 31 Aralık Perşembe günü okulların tatil olup olmayacağını merakla beklerken, ilk tatil haberi üniversitelerden geldi.

İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle bazı üniversiteler, tatil olacaklarını duyurmaya başladılar. 30 ve 31 Aralık’la ilgili tatil duyurusu yapan üniversiteler şöyle:

İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ:

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi de 31 Aralık Perşembe günü tatil edildiğini açıkladı. Üniversitenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Hava muhalefeti sebebiyle 31 Aralık 2015 Perşembe günü tam gün, 01 Ocak 2016 Cuma günü ise resmi tatil olduğundan üniversitemiz 2 gün tatil edilmiştir” denildi. 

OKAN ÜNİVERSİTESİ:

Üniversitenin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Okan Üniversitesi’nde 31 Aralık Perşembe günü tatil ilan edildi. Sınavlar ise ileri bir tarihe ertelendi. Açıklamada, “Meteorolojinin önceden duyurmuş olduğu yoğun kar yağışı uyarısı sebebiyle, 31 Aralık Perşembe günü üniversitemiz tatil edilmiştir. 31 Aralık Perşembe günü için planlanmış sınavlar fakültelerce belirlenecek ileri bir tarihte yapılacak” denildi.

PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ:

Rektörlükten yapılan açıklamayla üniversitenin 31 Aralık’ta derslere saat 14.00’den sonra ara verileceği açıklandı.

Kar Tatili Piri Reis Üniversitesi

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ:

MEF ÜNİVERSİTESİ:

İstanbul’da bulunan MEF Üniversitesi’nin 31 Aralık Perşembe günü tatil olduğu açıklandı. Kararı üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin sosyal medya hesabından duyurdu. Şahin, Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ: 

Bahçeşehir Üniversitesi de bugün (30 Aralık)  ve yarın (31 Aralık) tatil olduğu açıklandı. Akademik sınav takviminin ise aynen uygulanacağı belirtildi. Karar üniversitenin sosyal medya hesabından şöyle duyuruldu:

Bahçeşehir Üniversitesi Kar Tatili

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ:

Üniversitenin Twitter hesabından kötü hava koşulları nedeniyle 31 Aralık’ın tatil ilan edildiği duyuruldu. İstanbul Arel Üniversitesi Rektörlüğü adıyla yapılan açıklama şöyle:

KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ:

Üniversitede 31 Aralık’ta yapılacak finallerin hava koşulları nedeniyle iptal edildiği açıklandı. Twitter’dan yapılan duyuru ve güncel sınav takvimi ise şöyle:

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ:

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ:

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

7Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

İstanbul'da Kar Tatili İlan Eden Üniversiteler

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş