Anasayfa / HABER / İsmet Yılmaz’ın %18 Açıklamasına CHP’den Tepki!
Özel Ders
ismet-yilmazin-%18-aciklamasina-chpden-tepki

İsmet Yılmaz’ın %18 Açıklamasına CHP’den Tepki!

Proje okullarında mecburi tayinle ayrılan öğretmen sayısının yüzde 18 olduğunu söyleyen ve “Yüzde 18 için kıyamet koparmaya değer mi?” diyen Milli Eğitim Bakanı’na CHP’li milletvekilinden yanıt geldi.

Proje okullarında mecburi tayinle ayrılan öğretmen sayısının yüzde 18 olduğunu söyleyen ve “Yüzde 18 için kıyamet koparmaya değer mi?” diyen Milli Eğitim Bakanı’na CHP’li milletvekilinden yanıt geldi: Bu, öğretmeni banka faizi ile bir tutan ‘kemiyet’ anlayışıdır!

Proje okullarındaki 8 yılını dolduran öğretmenlerin başka okullara atanmasına ilişkin öğretmenlerin yanı sıra öğrenci ve velilerin haftalardır tepki göstermesine dair önceki gün bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “Hepsi yüzde 18 için kıyamet koparmaya değer mi?” dedi. Bakanın bu sözleri de tepki topladı.

CHP Bursa Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi Dr. Ceyhun İrgil, bu sözleri acı ve talihsiz bir tespit olarak değerlendirerek; “Siz ‘Öğretmen’ ile ‘Hoca’ arasındaki farkı anlamadığınız sürece, öğretmen sizin için ‘yüzde 18’dir! Ama bir öğretmen için bile ifadesi ile kıyamet koparmaya değer. Konu insan hakları ve öğretmene verilen değer ve anlamla ilgilidir” diye konuştu.

ÖĞRETMENLER SAYI VE YÜZDE DEĞİL, İNSANDIR

İrgil yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu yaklaşım; törenlerde; ‘Öğretmen bu ülkenin geleceğidir. Öğretmen başımızın tacıdır’ diyenlerin samimiyetsizliğidir. Bu sözler; ideolojinin ve partizanlığın, toplum iradesi ve halkın taleplerinin üstünde olduğunun kanıtıdır. Bu tespit; Bakanlığın öğretmene, eğitime bakış açısıdır. Eğitimi, öğretmeni, insanı banka faizi ile bir tutan ‘kemiyet’ anlayışıdır. Bu ‘yüzde 18’; anlamını ve değerini bilene salt sayı değildir. Bu ‘yüzde 18’; vefadır, saygıdır, okul anılarıdır, birikimdir, hatırdır ve önemlisi eli öpülesi ‘öğretmen’dir. Anlatamadığımız, anlamadığınız budur. Öğretmen insandır. Baba, anne ve yüzlerce çocuğun velisidir. Çocukluk, gençlik anısıdır. Bilgi ile öğrenci arasında köprüdür.”

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

7Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

İsmet Yılmaz'ın %18 Açıklamasına CHP'den Tepki!

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş