Anasayfa / HABER / İsmet Yılmaz’dan Öğretmen Maaşları Açıklaması
Özel Ders
İsmet-Yılmaz'dan-Öğretmen-Maaşları-Açıklaması

İsmet Yılmaz’dan Öğretmen Maaşları Açıklaması

Yılmaz, öğretmen maaşlarına ilişkin OECD’nin son raporunun yayımlandığını, buna göre öğretmen maaşlarının milli gelire oranla diğer meslek gruplarından daha iyi olduğunun belirtildiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Ülke ekonomisi büyüdükçe öğretmenlerimizin daha iyi pay almaları doğrultusunda elimizden gelen katkıyı vereceğiz.” dedi.

TBMM Genel Kurulunda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı’nın görüşmelerine devam ediliyor.

Yılmaz, öğretmen maaşlarına ilişkin OECD‘nin son raporunun yayımlandığını, buna göre öğretmen maaşlarının milli gelire oranla diğer meslek gruplarından daha iyi olduğunun belirtildiğini söyledi.

Öğretmenlerin özlük haklarının geçmişe kıyasla daha iyi durumda olduğunu ifade eden Yılmaz, “Ülke ekonomisi büyüdükçe, Türkiye zenginleştikçe öğretmenlerimizin daha iyi pay almaları doğrultusunda elimizden gelen katkıyı vereceğiz.” diye konuştu.

– Kadın öğretim üyesi sayısı AB yüzdelerinin üzerinde

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, üniversitelerde görev yapan kadın öğretim üyesi oranının Türkiye’de yüzde 29,5, Avrupa Birliğinde yüzde 15 civarında olduğunu söyledi.

Yılmaz, şöyle konuştu:

“Türkiye’de laikliğin güçlendiği doğrultusunda vatandaşımızın bilgisi, kanaati vardır. Kimsenin inancına karışılmaz, kimsenin kıyafetine karışılmaz, kimsenin düşüncesine katılınmaz. Dolayısıyla millet neye inanıyorsa inansın, devletin hiçbir grubun inancını tanımlama, belirleme hakkı, yetkisi yoktur. Bu hak devlete ait değildir, vatandaş kendisi belirler.”

Geliştirme ödeneği konusuna da değinen Yılmaz, “Geliştirme ödeneği, öğretim elemanlarının istihdamında sorun yaşanan yerleşim yerlerinde sadece akademik personele yapılmaktadır. İdari personele de verilmesi halinde kurumlar arasındaki aynı unvanlı personel arasında maaş farkı oluşmasına neden olur ki bu da bizim istediğimiz bir husus değildir.” ifadelerini kullandı.

– HDP Genel Merkezine saldırı olayı

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, yerinden söz alarak, Genel merkezleri önünde silahla ateş edildiğini söyledi.

Genel Merkez önüne gelen bir kişinin pompalı tüfekle dört el ateş ettiğini, daha sonra oradaki sivil polislerce teslim alındığını ifade eden Kerestecioğlu, şunları kaydetti:

“Biz artık bunun bir son olması gerektiğini ve bu sonun da ancak iktidar tarafından yapılacak itidal ve barış çağrıları ile olabileceğini düşünüyoruz. Partimizin bu denli kriminalize edilmesi milletvekillerimizin ve parti yöneticilerimizin gözaltına alınması, bizi, ‘ardından siyasi cinayetleri mi getirecektir?’ diye düşündürüyor. Vatandaşların yaşam hakkını sağlayacak olan iktidardır, intikam ve seferberlik çağrıları değildir.”

Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın da bu saldırıyı kınadıklarını belirterek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

7Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

İsmet Yılmaz'dan Öğretmen Maaşları Açıklaması

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş