Anasayfa / HABER / Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri Ön Kayıtları Başladı
Özel Ders
Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri Ön Kayıtları Başladı

Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri Ön Kayıtları Başladı

Bir yandan TEOG sonuçları beklenirken, 8 inci sınıfı bitiren öğrencilerin başvurabileceği güzel sanatlar ve spor liseleri ön kayıtları bugün itibariyle başladı.

Güzel sanatlar ve spor liseleri ön kayıtları başladı. Adaylar 24 Haziran’a kadar okul müdürlüklerinden başvurarak ön kayıt yapabilecekler.

TEOG 2015 Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu‘nda güzel sanatlar ve spor liseleri için 10 Temmuz’a kadar kayıt yapılabildiği yazmakta fakat ön kayıt konusunda hiçbir bilgi verilmemiş ilginç bir şekilde.

Ayrıca Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yayımlamış olduğu ‘Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Sınavı Giriş Belgesi’ nin ilk sayfasının en altında ‘Birden fazla güzel sanatlar lisesi veya spor lisesine müracaat eden öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılır.’ ifadesi yer almakta. Bu ne demek onu da açıklayayım. Yetenek sınavlarına girmek isteyen adaylar sadece bir okul seçerek, gerekli evraklarla birlikte 24 Haziran’a kadar okul müdürlüklerinden ön kayıt yaptırmak zorunda. Ön kayıt yaptırmayan adaylar sınavlara giremeyecekler. Adaylar iki farklı okula birden ön kayıt yaptırıp,, sınavlarına girip kazansalar dahi herhangi birine kayıt yaptırma hakkını kaybedecekler.

TEOG Tercihi Yapanlar Ne Olacak ?

Yetenek sınavları 29 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Sınav sonuçları ise 3 Temmuz akşamı ilan edilecek. Kesin kayıtlar için son gün ise 10 Temmuz.

Güzel sanatlar ve spor liselerine başvurmak isteyen adaylar bir konuya daha dikkat etmek zorundalar. Adaylar eğer ön kayıt yaptırıp, yetenek sınavlarını da kazanıp, bunun üzerine de 6-16 Temmuz arasında yapılacak olan TEOG tercihinde anadolu ya da fen lisesi gibi bir tercihte de bulunurlarsa, güzel sanatlar ve spor lisesi ön kayıtları iptal olmuş olacak. Bu iptal için TEOG tercihlerinize yerleşmenize gerek yok. Sadece tercih yapsanız dahi ön kayıtlar iptal olmakta.

Güzel sanatlar ve spor liselerine ön kayıt yapıp, yetenek sınavlarını da başarıyla geçen öğrenciler daha sonra fikir değiştirirlerse ancak nakil döneminde TEOG tercihinde bulunabilecekler.

Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri Takvimi

Ön kayıt tarihi: 15-24 Haziran
Sınava girecek öğrencilerin listesinin yayımlanması: 25-26 Haziran
Yetenek sınavı tarihleri: 29 Haziran-3 Temmuz
Sınav sonuç listesinin ilanı: 3 Temmuz
Asıl kayıt başvuruları: 6-7 Temmuz
Yedek listeden kayıt tarihi: 8 Temmuz
Kayıt işlemleri son gün: 10 Temmuz

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

7Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri Ön Kayıtları Başladı

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş