Anasayfa / HABER / Emekli Eğitimci, Köyüne Kütüphane Kurdu
Özel Ders
Emekli Eğitimci, Köyüne Kütüphane Kurdu

Emekli Eğitimci, Köyüne Kütüphane Kurdu

Tahir Erdoğan Şahin, Erzincan’ın Cengerli köyündeki evinin zemin katını kütüphaneye dönüştürdü. Yaklaşık 20.000 kitaptan oluşan kütüphaneyi de tüm öğrencilerin kullanımına açtı.

Erzincan’nın Cengerli köyünde yaşayan emekli öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Tahir Erdoğan Şahin, yaşadığı evin zemin katını kütüphaneye dönüştürdü.

58 yaşındaki, evli ve 3 çocuk babası Şahin, 2007 yılında İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü’nden emekli oldu.

Emekli olduktan sonra eşiyle birlikte yerleştiği evinin zemin katını yıllardır biriktirdiği yaklaşık 20.000 kitap ile kütüphaneye dönüştüren Şahin, bir nevi kendi üniversitesini kurdu.

Şahin, kütüphane fikrini şu şekilde özetledi:

Belli bir yaşa geldikten sonra insan kendi masal çağını özlüyor. Bu köy bir anlamda benim masal çağımın geçtiği yerler. Geldim burada, kendi evimde ve kendi kütüphanemde çalışmalarımı devam ettiriyorum. Elbette ki bir bireyin yaptığı çalışmalar için burası kifayet etmeyebilir. Bu konuda köyde internetin olması önemli bir avantaj.

Kütüphanesinin içerisinde kendi yazdığı 30 kitabı ve 200 makalesinin de yer aldığını söyleyen Şahin, sadece öğrencilerin değil, köy halkının da kütüphaneye büyük bir ilgisinin olduğunu ve sık sık ziyaretler aldığını söyledi.

Şahin, vefatı sonrası kütüphanesinde kitapların bir üniversiteye bağışlanacağını da sözlerine ekledi.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

7Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Emekli Eğitimci, Köyüne Kütüphane Kurdu

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş