Anasayfa / GÜNÜN YAZISI / #EkimAyıKitapÖnerileri
Özel Ders
#EkimAyıKitapÖnerileri

#EkimAyıKitapÖnerileri

Merhabalar…

Bu yazımda son zamanlarda okuduğum birkaç kitap hakkında öneri paylaşımı yapmak istedim. Zaman zaman yazılarımda bu şekilde devam ediyor olacağım. Umarım bu paylaşımlarım, yazıları okuyan herkes için bir şekilde yararı olan bir seri halini alır 🙂 #ekimayıkitapönerileri 🙂

  • “Var’olan Annenin Yokluğu” Jasmin Lee Cori

var olan annenin yokluğu

-Anne basit bir konu değildir.- Giriş bölümünde yer alan bu cümle aslında kitabın ana konusunu yansıtan derin bir cümle. Annenin çocuğun hayatındaki önemimi çok çarpıcı bir şekilde gözler önüne süren kitap anne-baba adayları, ruh sağlığı konusunda hizmet veren profesyoneller ve ihmalkar anne-babalardan mustarip yetişkinler için çok güzel bir kaynak niteliğinde. Çocuğun dünyasını anlamak isteyen herkese önerimdir.

  • “Masal Terapi” Judith Malika Liberman

Masal Terapi

Son zamanlarda çok popüler olan, belki başka yerlerde de denk geldiğiniz bir kitapta sıra. –Bırak masallar sana rehberlik etsin, seni iyileştirsin ve dönüştürsün- diye sesleniyor yazar okuyucuya. Küçüklüğümüzde masal dinlemeyi, dinlediğimiz masallarla hayaller kurmayı ve düşünmeyi hangimiz sevmezdik J işte bu kitap bize içimizdeki o hayalperest çocuğu tekrar hatırlamamızı sağlıyor. İçerisinde ki masallar sayesinde “büyük” dünyalarımıza yeni bir bakış açısı ve hayata dair unuttuğumuz bazı noktaları hatırlatıyor J kesinlikle ruhu dinlendiren bir başucu kitabı J.

Masallar insanı nasıl dönüştürür?

Bugün en büyük şikâyetimiz hissizleşmekten… Masallar duygularımızla yeniden bağlantı kurmamızı sağlıyor, bizi kalp gözüyle imgeler görmeye davet ediyor. Bu bir tür kalp egzersizi gibidir. Hissetme yeteneğimizi güçlendirip, dünyaya yeniden bağlanmamıza yardım ediyor.

  • “Sevme Sanatı” Erich Fromm

sevme sanatıSevme eylemine çok çarpıcı bakış açıları getiren usta isim kitabında günümüz ilişkilerinde yaşanan bir çok sorunun kaynağına da ışık tutuyor aslında. Nasıl seviyoruz? Sevmeyi tam olarak biliyor muyuz? Seviyoruz sandığımız şeyler aslında gerçek sevmeyi karşılıyor mu? Herkesin okuması gereken ve insana “birey!” olma yolunda çok güzel bakış açıları kazandıran bu kitaba kütüphanenizde mutlaka yer ayırın der keyifli okumalar dilerim 🙂

Seçil KORKMAZ’ın tüm yazıları için tıklayın.

Sitemizdeki tüm içerikten mail yoluyla haberdar olmak istiyorsanız, aşağıdaki kutucuğa e-mail adresinizi yazıp abone olabilirsiniz. Aboneliğinizi tamamlamak için e-postanıza gelen maili onaylamayı unutmayın.

Bu yazının tüm hakları ozancorumlu.com’a aittir. www.ozancorumlu.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Değerlendirme

Bu yazı işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Seçil KORKMAZ

20.Ekim.1991 yılında Marmaris'te doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Marmaris'te tamamladıktan sonra 2015 yılında Yeditepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun oldu. Şu anda Marmaris'te bulunan özel bir kolejin ilköğretim kademesinde Psikolojik Danışman olarak görev yapmaktadır.

Buna da Göz At

Yaktın Bizi Ömer Dayı

Yaktın Bizi Ömer Dayı

54Paylaşım Facebook’ta Paylaş49 Twitter’da Paylaş2 Beğen!0 Yorum Yaz2 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

#EkimAyıKitapÖnerileri

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş