Anasayfa / HABER / Dört Lise ‘Proje Okul’ Dayatmasına Karşı Ortak Hareket Edecek
Özel Ders

Dört Lise ‘Proje Okul’ Dayatmasına Karşı Ortak Hareket Edecek

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ‘proje okul’ kapsamına alınan ve öğretmenleri sürgün edilen Kadıköy Anadolu Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Vefa Lisesi ve Bornova Anadolu Lisesi ortak hareket etme kararı aldı.

Norm fazlası ve 8 yılını doldurmuş öğretmenlerin başka bir okula atanması ile gündeme gelen ve kamuoyunda büyük tepkilere neden olan “proje okul” uygulamasına ilişkin dört okul bir araya geldi.

dort-lise-proje-okul-dayatmasina-karsi-ortak-hareket-edecek-haberi

Kadıköy Anadolu Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Vefa Lisesi ve Bornova Anadolu Lisesi’nin aralarında bulunduğu liseler, Bakanlığın dayatma olarak belirtilen uygulamasına karşı ortak hareket etme kararı aldı. Dört lise yayımladıkları bildiride “Birlikte daha güçlüyüz” mesajı verirken, “son dönemde gündeme gelen “proje okulları yönetmeliği” ile ilgili olarak mevcut uygulamanın hukuki, idari ve eğitim boyutlarını irdelemek üzere aşğıda imzası bulunan mezun dernekleri 11 Ekim 2016 tarihinde ortak hareket etme” karar almış bulunuyoruz” dedi.

“Proje okul” ilk kez 2014 yılında çıkarılan bir yasayla uygulanmaya başlanmış, 155 okul bu kapsama alınmıştı. Bu yıl çıkarılan bir yönetmelikle norm fazlası ve 8 yılını doldurmuş öğretmenlerin başka okullara atanması gündeme gelmişti. Yönetmelikten sonra 1187 öğretmen başka okullara “sürgün” edilmişti. Öğretmen ve veliler, dayatma olarak adlandırdıkları bu uygulamaya karşı eylem yapmış, son olarak 71 öğretmeni başka okullara gönderilen Kadıköy Anadolu Lisesi’nin öğrencileri “Ruhumuz yok ediliyor” diyerek oturma eylemi yapmıştı.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

7Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Dört Lise 'Proje Okul' Dayatmasına Karşı Ortak Hareket Edecek

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş