Anasayfa / HABER / Devlet Lisesine Kesin Kayıt Yaptıranların Özel Okula Kayıt Yaptırma Yolu
Özel Ders
Devlet Lisesine Kayıt Yaptırdım, Özel Okula Nasıl Geçerim

Devlet Lisesine Kesin Kayıt Yaptıranların Özel Okula Kayıt Yaptırma Yolu

Devlet lisesine kayıt yaptırdım. Vazgeçip, özel okula kayıt yaptırabilir miyim ? Yaptırabilirsem nasıl yaptırabilirim ? Bu soruların cevabını Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Eş Başkanı Cem Gülan verdi.

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Eş Başkanı Cem Gülan, 6-16 Temmuz arasındaki tercih döneminde devlet lisesini tercih edip kesin kayıt yaptıranların, 10 Temmuz’a kadar özel okullara kayıt yaptırabileceklerini, bunun için de adayların devlet lisesi başvurularını ortaokul müdürlüklerine gidip iptal ettirmesi gerektiğini belirtti.

Gülan’ın açıklamaları aynen şöyle:

TEOG yerleştirme puanları açıklandıktan sonra özel okullar kayıtlarına başladı. Şimdi 6-10 Temmuz arasında özel okul kayıtlarıyla resmi okul tercih tarihleri çakışıyor. Bu dönemde bir resmi okul için tercih yapan öğrenci yine 6-10 Temmuz’da bir özel okula kayıt hakkı kazandı ve gitmek istiyorsa, tercihlerin onaylattığı okul müdürlüğüne gidip ‘ben tercihlerimden vazgeçtim’ diyerek iptal ettirmesi gerekiyor. Bu kayıtlar silinmezse e-okul bilgi işlem ekranları, özel okullara kayıt imkanı vermez. Öğrencilerin özel okullara kayıt için gittiklerinde sorun yaşamamaları için tercihlerini onaylattıkları okullara gidip tercihlerinden vazgeçtiğini mutlaka bildirmeleri ve iptal ettirmeleri gerekiyor.

MEB’in yayımlamış olduğu TEOG 2015 tercih ve yerleştirmeleri hakkındaki 44 soru ve 44 cevabı incelemek için tıklayın.

Lise seçerken dikkat edilmesi gerekenleri detaylı olarak öğrenmek için tıklayın.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Devlet Lisesine Kesin Kayıt Yaptıranların Özel Okula Kayıt Yaptırma Yolu

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş