Anasayfa / HABER / Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Samsun’da Açılıyor
Özel Ders
Biyomedikal-Cihaz-Teknolojileri-Mesleki-ve-Teknik-Anadolu-Lisesi-Samsun'da-Açılıyor

Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Samsun’da Açılıyor

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Türkiye’nin ilk Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Samsun’da açılacağını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Türkiye’de ilk defa Samsun’da açılacak Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bilgi verdi.

Tekkeköy İlçesi’nde eski Kutlukent Belediye binasının okula dönüştürüleceğini dile getiren Esen, “12 derslik ile 2 atölye ve 3 laboratuvardan oluşmak üzere Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2017-18 eğitim öğretim yılında eğitim öğretime açılması planlanıyor.

Bünyesinde 38 işletme ile oluşturulan Medikal Sanayi İnovasyon Kümesi Derneği (MEDİKÜM) ile yapılan protokol ile açılacak olan okul ile tıbbi cihazlar sektöründe ara elaman ve kalifiye eleman ihtiyaçları giderilecek” diyerek sözlerine şöyle devam etti.

Öğrencilerin tıbbi cihazlar sektöründe yetişmesi için işletmelerin kapıları sonuna kadar açılacak, öğrenciler tüm gelişmeleri ve deneyimlerini mezun olana kadar burada gerçekleştirebileceklerdir. Mezun öğrencilerin istihdamı bu işletmelerce sağlanacaktır. Okul eğitim binası ve atölye binası olarak iki binadan oluşacak. Eğitim binası bodrum, zemin, 3 kattan atölye binası ise 860 metrekare tek kattan oluşacaktır.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Samsun'da Açılıyor

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş