Anasayfa / HABER / AÖF Bahar Dönemi Sınav Tarihleri Yayınlandı
Özel Ders
AÖF-Bahar-Dönemi-Sınav-Tarihleri-Yayınlandı

AÖF Bahar Dönemi Sınav Tarihleri Yayınlandı

AÖF sınav tarihleri Açık Öğretim Fakültesi’nde yayınlanırken, bahar döneminde sınava girecek olan öğrencilere önemli hatırlatmalar Fakülte tarafından geldi.

Kısa cevaplı sorular ve üç ders sınavı üzerine merak edilenler haber içeriğimizde yer almaktadır.

Bahar dönemi AÖF sınavları ne zaman başlıyor sorusuna Anadolu Üniversitesi “güncellenmiş takvim” üzerinden bilgi verdi. 16 Nisan’da yapılacak referandumdan ötürü sınav tarihleri değiştirilmişti. Güncellenen sınav takvimi aşağıda yer alırken, sınava girecek olanlar için kısa cevaplı ve açık uçlu sorular hangi derslerde ve kaç tane sorularının cevabını Fakülte yanıtladı. Öte yandan bu sene ilk defa uygulanacak olan “üç ders sınavı” nasıl olacak? İşte yeni sınav takvimi ve sınav tarihleri…

Sınav giriş belgeleri sınavdan 10 gün önce yayınlanmaktadır. Sınavlar 29 Nisan’da başlıyor, 30 Nisan’da sona eriyor. Sınav soruları E-Kampüs sitesinde yayınlanacak. Sonuçlar ise Fakültenin resmi web sitesinde açıklanacaktır. Finaller ise 3 Haziran’da başlıyor, 4 Haziran’da sona eriyor. Üç ders sınavı ise 22 Temmuz 2017.

Kısa cevaplı ve açık uçlu sorular

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dor. Naci Gündoğan’dan kısa cevaplı soruların bahar sınavlarında çıkacağına dair dikkat çeken açıklamada bulundu, açık uçlu sorular üzerine öğrencilere önemli bilgiler verdi. Sınav sonuçların artık bir hafta içerisinde açıklanabildiğini söyleyen Gündoğan, YÖK‘ün hazırladığı “açık uçu ve kısa cevaplı soruların” Açıköğretim sınavlarında da bahar dönemindeki sınavlarda uygulanacağını açıkladı. Gündoğan bahar döneminde Türk Dili ve Edebiyatı (Çağdaş Türk Romanı), Felsefe (Çağdaş Felsefe), Tarih (Hukuk Tarihi) programlarda kısa cevaplı ve açık uçlu soruların sorulacağını söyledi: 2 kısa cevaplı soru, 1 açık uçlu soru.

Üç ders sınavı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencilerin 3 dersten kalmaları halinde dönem tekrarına kalmadan aynı süre içerisinde bu sınavları verebilecek. Kayıtlı olduğu bölüm içerisinde tüm dersleri vermesine rağmen 3 dersten başarılı olamayan öğrenciler değiştirilen sistem ile belirtilen tarihler içerisinde bu dersleri geçebilecek.

ÜÇ DERS SINAVINA KİMLER GİREBİLECEK?

Başarısız olduğu derslerden 3 ders sınavına girebilmek için öğrencilerin güz ya da yaz döneminde bu derslere kayıt yaptırması gerekiyor. Anadolu Üniversitesi’nin resmi sitesinden yapılan duyuruda ders notları DZ veya YZ olan öğrencilerin bu sınava giriş haklarının bulunmayacağı da hatırlatıldı.

Sınava giren öğrencilerin alacağı sonuçlar ise ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları dikkate alınarak değerlendirilecek.

SINAVLAR NE ZAMAN OLACAK?

Rektör Gündoğan’ın yaptığı açıklamaya göre 3 ders sınavı 22 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav merkezleri ise Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacak değerlendirmeler sonrasında açıklanacak. Cezaevinde bulunan öğrencilerin sınavları ise yine 22 Temmuz tarihinde bulundukları cezaevinde yapılacak. Yurt dışı programı çerçevesinde üniversiteye kayıtlı olan öğrenciler 13 Ağustos 2017 tarihinde bu sınavlara girebilecek.

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

Tartışmaya Katılın

AÖF Bahar Dönemi Sınav Tarihleri Yayınlandı

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

Bunu arkadaşınla paylaş