Anasayfa / HABER / 2016 TEOG Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! -TEOG Sonuçları-
Özel Ders
2016-TEOG-Yerleştirme-Sonuçları-Açıklandı!--TEOG-Sonuçları-

2016 TEOG Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! -TEOG Sonuçları-

Merakla beklenen, daha önce 12 Ağustos’ta açıklanacağı duyrulan fakat bugün açıklanacağı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından gün içerisinde açıklanan 2016 TEOG Yerleştirme Sonuçları nihayet açıklandı. Adaylar Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden 2016 TEOG Yerleştirme Sonuçlarını öğrenebilecekler.

2016 TEOG Yerleştirme Sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı. TEOG‘a giren ve uzun zamandır 2016 TEOG Yerleştirme Sonuçlarını bekleyen milyonlarca öğrenci ve veli biraz olsun nefes aldı. 2016 TEOG Yerleştirme Sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinden sorgulanabilinecek.

2016 TEOG Yerleştirme Sonuçları için tıklayın

2016 TEOG Yerleştirme Sonuçlarının açıklanmasının ardından, yerleştirmeye esas birinci nakil tercih başvuruları 15-19 Ağustos arasında, yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları 22-26 Ağustos, yerleştirmeye esas üçüncü nakil tercih başvuruları 29 Ağustos-2 Eylül arasında alınacak. 5-8 Eylül’de nakil tercih başvuruları, 9 Eylül’de yerleştirme işlemi sona erecek.

2016 TEOG Yerleştirme Sonuçları’na göre hangi liseyi kazandığınızı yazının altında yer alan yorum bölümlerinde söyleyebilirsiniz.

2016 TEOG nakil dönemlerinde de Ozan Çorumlu Youtube kanalından gerçekleştirilecek canlı yayınlarla nakiller ile ilgili her şeyi öğrenebilecek, canlı yayında Ozan Çorumlu’ya TEOG ile ilgili sorularınızı yöneltebileceksiniz.

Ozan Çorumlu Youtube kanalına ücretsiz abone olmak için tıklayın
TEOG hakkında her şeyi Ozan Çorumlu’ya sormak için tıklayın

Değerlendirme

Bu haber işinize yaradı mı ?
User Rating: Be the first one !

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

4Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş1 Beğen!0 Yorum Yaz0 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

29 Yorum

 1. Hocam merhaba,ben 469-470 arasında bir puan aldım .Benim istediğim okul 466 puan idi ama birden 476 puan oldu.Sizce nakillerdeki şansım nedir?

 2. Hocam benim puanım 469-470 arasında istediğim okulun puanı önceden 466 idi şimdi ise 476 nakillerde bir şansım olabilir mi sizce ?

 3. Merhabalar!
  Okulların kaçıncı yedeğinde bulunduğumuzu nereden öğrenebiliriz?Ya da öğrenme şansımız var mı?

 4. çakmaklı cumhuriyet anadolu lisesi

 5. hocam benım yuzdelik dilimim 2.4 istedigim liseyse 2.64 dü.ama benı 4.06 yuzdelik dilimi olan okula yerlestirdiler.nakil döneminde sansımı denersem gelebilir mi? Gelmezse kazandıgım liseden mi devam ederim acık liseden mi ?

 6. Hocam ben anadolu lisesine yerleştim. Nakillerde fen lisesini tercih edebilir miyim? Yoksa anadolu lisesi mi tercih etmek zorundayım?

 7. Hocam 8 tercihimin 7 nci sine yerleştirildim. Ama aklım hala diğer tercihlerimde. nakilde o tercihlerimi boş kontenjan şartıyla mı yazabilirim.Eğer boş kontenjan yoksa yazamaz mıyım. Meb in basın açıklamasında boş kotenjan şartı aranmaksızın diyor.Ayrıca aklıma takılan ilk altı tercihime yerleştirilmediğime göre boş kontenjan yok anlamına mı geliyor.

  • Merhaba.

   Boş kontenjan şartı aranmaksızın nakil başvurusunda bulunabilirsin. Evet, kontenjanları dolmuş ki sen yerleşememişsin. Fakat nakillerde şansın yanında olursa boşalabilir.

 8. Merhabalar,
  Hangi Okul en düşük kaç puan ile öğrenci aldığıyla ilgili Listeye nasıl ulaşabiliriz…

 9. hocam nakil döneminde lise puanları düşecek değil mi ?

 10. Hocam birde istediğim okulun yüzdelik dilimi 4.73 benim yüzdelik dilimim 4.95 sizce şansım varmı nakillerde

 11. Nakiller bittikten sonra mı lise kayıtları başlayacak ve lise kayıtlarının tam tarihini söyler misiniz

 12. Hocam benim sadece şu konuda kafam karisti, bir haber sitesinde nakiller evde internetten yapilacak veya okuldan yaziyordu bir baska sitede de eski ortaokulunuzdan yaziyordu. Hocam, ortaokuldan mi? Kazandigimiz liseden mi? Evden yapilabilecek mi? Teşekkur ederim.

 13. Meraba hocam hocam nakillerde tercih sirasi önemlimi ?

 14. Merhaba hocam bende nakilde bulunacağım ama 9.sınıf boş kontenjanlarını bulamıyorum nasıl nakil yapacağım

 15. hocam ben nakilde bulunucam ama taban puanlar nerden görünebilir ya da bakabiliyormuyuz bu sene yerleştrimeler sonucundaki taban puanlara

Tartışmaya Katılın

2016 TEOG Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! -TEOG Sonuçları-

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş