Anasayfa / HABER / 2015-2016 1. TEOG Sınavlarına İtiraz Süreci Başladı
Özel Ders
2015-2016 1. TEOG Sınavlarına İtiraz Süreci Başladı

2015-2016 1. TEOG Sınavlarına İtiraz Süreci Başladı

2015-2016 1. TEOG sınavları dün ve bugün toplamda 6 oturumla gerçekleştirildi. Peki TEOG sınavlarına itirazlar ne zaman başlıyor ?

Geçen senelerde de TEOG sınavlarına itiraz sürecinin ne zaman başladığı ve nasıl yapıldığıyla ilgili bilgi eksikliğinden dolayı bir çok veli sıkıntı yaşamıştı. Bu yazının hazırlanmasının en büyük sebeplerinden birisi de bu.

Şu ana kadar Fen ve Teknoloji sınavının A kitapçığının 13. sorusu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmen iptal edildi. Bunun haricinde şimdilik iptal edilen soru olmasa da Türkçe sınavında tartışmalı 2-3 soru var. Neler olacağını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

TEOG-da-1-Soru-İptal-Edildi
İptal Edilen Fen ve Teknoloji Sorusu İçin Tıklayın!

TEOG itiraz süreci ne zaman başlıyor ?

TEOG 2016 kılavuzunda TEOG itiraz sürecine açıkça yer verilmiş. Kılavuz şöyle diyor:

Sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların, cevap anahtarlarının bakanlıkça yayımlanmasından itibaren en geç 5 takvim günü içinde ÖDSGM resmi internet sayfasından yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak yapılabilecek.

2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunun 20/B maddesi uyarınca, sorulara ve cevap anahtarına yapılacak itirazlar, soruların ve cevap anahtarlarının “http://www.meb.gov.tr” internet adresinden yayımlanmasından itibaren başlayan 10 günlük dava açma süresini, sonuçlara yapılacak itirazlar da sonuçların e-Okul Sistemi ve http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren başlayan 10 günlük dava açma süresini durdurmayacak.

Yani TEOG itirazları sorular MEB tarafından yayınlandığına göre bugün itibariyle başladı.

Eğitim ile ilgili tüm şikayetlerinizi bize iletmek için tıklayın.

Değerlendirme

Bu yazı işinize yaradı mı ?
User Rating: 5 ( 1 votes)

Hakkında Ozan ÇORUMLU

Eğitimci. Yıllardır özel ders verir. Bilgiyi paylaşmayı sever. Bu siteyle amacı, her öğrencinin, hakkı olan eğitim hakkından ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağlamak.

Buna da Göz At

Milyonlarca-Veliyi-İlgilendiren-Karar

Milyonlarca Veliyi İlgilendiren Karar

7Paylaşım Facebook’ta Paylaş2 Twitter’da Paylaş2 Beğen!1 Yorum Yaz1 Facebook Messenger’da Paylaş Pinterest1 Google+0 WhatsApp LinkedIn0 …

FACEBOOK YORUMLARI

2 Yorum

  1. mona lisa sorusunda her iki cevap da oluyor

  2. Iptallerin devamini bekliyoruz oglum iptal soru ile birlikte 106 net yapti turkcedende celiskili sorular varmis ne olck aceba 106 netle bi fen lisesi hayal gibi duruyor

Tartışmaya Katılın

2015-2016 1. TEOG Sınavlarına İtiraz Süreci Başladı

İletişim

Bu bölümden sitemiz hakkında yorum, görüş ve isteklerinizi, hak ihlallerini, Özel Ders ve Reklam/Sponsorluk taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz.

Teşekkürler!
Mesajınız bize ulaştı.
24 saat içerisinde size geri dönüş yapacağız.

%d blogcu bunu beğendi:

Bunu arkadaşınla paylaş